Jesteśmy na urlopie rodzicielskim

Jesteśmy na urlopie rodzicielskim! Jak tylko ogarniemy się z naszym maluszkiem, powrócimy do aktualizacji bloga! Tymczasem życzymy wszystkim czytelnikom samych sukcesów w 2017 roku!

wtorek, 31 maja 2016

Wakacje w Norwegii z Widerøe «Norge Rundt-billetten»

Chcesz w krótkim czasie odwiedzić przepiękne zakątki Norwegii, których większość Norwegów na oczy nie widziała, skorzystaj z biletu Norge Rundt oferowanego przez linie lotnicze Widerøe. W cenie otrzymasz nieograniczoną (prawie) ilość połączeń między 43 lotniskami w całym kraju!

Widerøe w przeciwieństwie do innych linii lotniczych w Norwegii posiada zróżnicowaną flotę małych samolotów będących w stanie lądować nawet na bardzo krótkich pasach lokalnych lotnisk w peryferyjnie położonych osadach norweskich, z wyspami archipelagów Lofoty włącznie. Jednocześnie samoloty tej linii latają do wszystkich dużych miast w kraju oraz kilku destynacji zagranicznych – w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii. Wszystko to razem daje wręcz nieograniczone możliwości poznania Norwegii posiadaczom biletu Norge Rundt.

Bilet pokrywa dowolną ilość przelotów w ciągu 14 dni, w okresie 20.06 – 29.08.2016. Do wyboru mamy bilet pokrywający cały obszar kraju (wszystkie norweskie destynacje obsługiwane przez Widerøe) lub bilet ważny tylko w 1 lub 2 strefach geograficznych. Widerøe dzieli Norwegię na 3 strefy, z których pierwsza obejmuje Trondheim i wszystkie lotniska na południe od tego miasta, druga Trondheim, Tromsø i wszystkie lotniska pomiędzy tymi miastami, a trzecia Tromsø i wszystkie lotniska na północ od miasta. Bilety na tylko 1 lub 2 strefy są tańsze od biletu ważnego w całym kraju, ale różnica cenowa nie jest wysoka.

W 2016 roku obowiązują następujące ceny za 14 dniowe bilety Norge Rundt:
1 strefa – 3390 kr (2543 dziecko)
2 strefy – 3990 kr (2993 dziecko)
Cały kraj – 4590 kr (3443 dziecko)
Każdy dodatkowy tydzień obowiązywania biletu kosztuje 2000 kr (1500 kr za dziecko).

Zamawiając bilet musicie określić, z którego lotniska nastąpi pierwszy lot; może to być dowolna destynacja w Norwegii lub zagranicą obsługiwana przez Widerøe. Nie musicie z góry planować i określić kolejnych lotów. Trasę możecie planować dalej podczas samej podróży i zamawiać kolejne bilety najpóźniej 2 godziny przed rozkładowym odlotem (pamiętajcie, że ilość miejsc w samolotach jest ograniczona, a w przypadku Widerøe nawet bardzo ograniczona – wiele odcinków obsługują samoloty z 16 miejscami!, więc czasem warto bookować z wyprzedzeniem). Możecie latać maksymalnie 4 razy na tym samym odcinku (2 razy tam i z powrotem). Jeśli potrzebujecie nagle zmienić plany i anulować kupione bilety – nie ma problemu, ale trzeba to zrobić najpóźniej 2 godziny przed planowanym odlotem. Lotniska poza granicami Norwegii mogą być tylko miejscem startu lub końca całej podróży.

Podczas podróży trzeba oczywiście gdzieś nocować. Tutaj z pomocą przychodzi oferta hoteli Scandic, które posiadaczom biletu Widerøe Norge Rundt dają możliwość wykupienia 13 noclegów w dowolnych hotelach sieci (z wyjątkiem tych najatrakcyjniejszych w Kristiansand), za stałą cenę 3990 koron za osobę w dzielonym pokoju dwuosobowym. W praktyce oznacza to, że jeśli podróżuje się samemu, cena jest dwukrotnie wyższa. Dla rodziców z dziećmi poniżej 13 roku życia jest to jednak dobra oferta (dzieci mieszkają gratis). Oferta obejmuje oprócz noclegów śniadania hotelowe, wifi i dostęp do wyposażenia hotelowego typu studio treningowe itp. Scandic posiada ponad 70 hoteli w Norwegii. Oferta dotyczy okresu 20.06 – 21.08.2016

Przeloty i noclegi to oczywiście nie wszystko, o czym trzeba pomyśleć w związku z planowaniem podróży dookoła Norwegii. Pamiętajcie, że lotniska nie leżą w środku miejscowości i prawie zawsze trzeba liczyć się z wydatkami na transport pomiędzy lotniskami, a samymi miejscowościami, które odwiedzamy (i z powrotem na lotniska). W przypadku Norwegii nie są to zwykle „små penger» :)

Życzymy udanych podróży, a tym którzy preferują poznać najpiękniejsze zaułki Norwegii jeżdżąc samochodem lub kamperem polecamy nasz cykl z 2014 pt. „Ekspedycja Nordkapp”.

Szczegółowe informacje:
http://www.wideroe.no/flybilletter/norgerundtbilletten
https://www.scandichotels.no/hotelltilbud/norge-rundt-med-scandic

3 komentarze:

  1. Nie wiedziałam o tym, naprawdę ciekawa opcja na zwiedzanie Norwegii, może się kiedyś skuszę! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super wpis! Czas ruszyć do Norge:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy ostatni tydzień sierpnia + 1 tydzień września to dobry pomysł na podróżowanie przez Stavanger po Lofoty? (Trasa mniej więcej jak Wasza ekspedycja Nordkapp)

    OdpowiedzUsuń